Всичките четиридесет храма в столицата ще бъдат осветени за Великден, обеща шефът на общинската фирма „Улично осветление“ Тодор Кръстев. На 21 април официално ще светнат храм „Св. Неделя“ и девическият параклис на входа на София откъм Лозен. Оставало да се направи осветлението само на няколко малки храма в „Сердика“, „Връбница“ и „Дружба“.
Монтирането на лампи около храмовете и в куполите им започна в средата на януари по инициатива на столичния кмет Бойко Борисов, припомни Кръстев. Още тогава светнаха седемнадесет църкви, сред които „Св. Георги“, „Св. Седмочисленици“, Руската църква и „Св. Параскева“. „Св. Николай Софийски“ и „Св. Климент Охридски“.
Осветяването на храмовете се прави безвъзмездно от фирми. Търсим спонсор за „Св. Александър Невски“, каза г-н Кръстев. Според него осветлението на храм-паметника ще стане готово към края на годината, защото проектът ще бъде много мащабен и ще е необходима по-голяма инвестиция.
* Източник: в-к „Монитор“
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/33qwf
| Словото стана плът |
|---|
Всичките четиридесет храма в столицата ще бъдат осветени за Великден, обеща шефът на общинската фирма „Улично осветление“ Тодор Кръстев. На 21 април официално ще светнат храм „Св. Неделя“ и девическият параклис на входа на София откъм Лозен. Оставало да се направи осветлението само на няколко малки храма в „Сердика“, „Връбница“ и „Дружба“.











