На 26 март, Неделя кръстопоклонна, в катедралния храм на гр. Ловеч митр. Гавриил отслужи св. Василиева литургия в съслужение с архим. Викентий (Митев) – председател на храм „Св. Неделя“, прот. Кънчо Кабадийски – председател на катедралния храм, свещ. Любомир Казашки и епархийския дякон Вениамин Павлов. По време на св. Литургия архиереят ръкоположи в свещенически сан своя дългогодишен дякон Вениамин.
На този ден, в който Църквата отбелязва последващия св. Благовещение празник Събор на св. архангел Гавриил, митр. Гавриил празнува и своя имен ден. По този повод от името на духовенството и клира на епархията той беше приветстван от архим. Викентий.
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/3kufw
| Словото стана плът |
|---|












