Община Варна ще върне сградата на храма, намиращ се на централните гробища в града, и така той ще стане притежание на Варненската и Великопреславска митрополия, предаде радио „Фокус“ – Варна.
Това е съобщил председателят на Партията на българските мъже Росен Марков. Досега храмът се ползваше от общинска фирма „Обреди“. Издирените по проблема документи обаче доказват, че сградата не е общинска, а църковна собственост. По предложение на Марков варненските общински съветници ще обмислят идеята вляво от православния храм да бъде построена нова сграда, която да служи на гражданите за обреден дом.
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/33qxd
| Словото стана плът |
|---|












