Мобилно меню

3.1470588235294 1 1 1 1 1 Rating 3.15 (34 Votes)
1_80.jpgНа 8 ноември, Димитровден по стария календар, Доростолският митр. Амвросий беше гост на „Ротари клуб – Силистра” по покана на настоящия му президент Пенчо Ковачев, съобщава Кворум Силистра. Преди десет години покойният митр. Иларион лично определил св. Димитър за патрон на ротарианската общност в Силистра. В момента в клуба има четирима Димитровци, които получиха от митрополита специални колажи, изработени за празника. „8 са църквите в община Силистра, носещи името на св. Димитър, а деветата ще е в село Ветрен, където предстои продължение на градежа на храма на основата на най-стария в района, построен преди три века, за който ще дам лепта от 1000 лева”, заяви Димитър Велчев, един от доайените в ротарианския клуб.

През следващата година клубът планира поредица от мероприятия, посветени на първите му 10 години. Сред тях е и благодарствен молебен за основаването на организацията, отслужен от православни свещеници със специалното участие на митрополит Амвросий.

Припомняме, че през юни миналата година вярващи от столичния храм "Св. св. Кирил и Методий" се обърнаха с искане към Св. Синод да излезе с официално становище относно масонството и свързаните с него организации като Ротари клуб и Ордена на тамплиерите. Въпреки известното отрицателно отношение към масонството и парамасонските организации досега митрополитите не са се осмелили да излязат с официална позиция.

Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/33943 

Разпространяване на статията:

 

 

© 2005-2023 Двери БГ и нашите автори. За контакти с екипа - тук.
Препечатване в други сайтове - само при коректно посочване на първоизточника с добре видима хипервръзка. Всяка друга употреба и възпроизвеждане, включително издаване, преработка или излъчване на материалите - след изрично писмено разрешение на редакцията и носителите на авторските права. 
Двери спазва етичния кодекс на българските медии, както и политика за защита на личните даннни на посетителите.