Варненски и Великопреславски митрополит Йоан ще участва в откриването на новата учебна година за редовните студенти в Богословския факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“. Архиереят ще оглави св. Литургия в Академичния параклис, с която ще започне празничният ден на 1 октомври. На богослужението ще се съберат преподаватели, студенти, служители и гости на богословската школа.
По-късно, от 12:30 ч., по традиция деканът на БФ на СУ доц. Ивайло Найденов ще приветства новоприетите студенти на специална среща и ще им връчи студентските книжки. Първокурсниците ще бъдат запознати с реда във факултета и възможностите за ползване на библиотеките, ще получат отговори на въпроси, свързани с обучението им.
След това, от 13:15 ч., ще започнат редовните учебни занятия за всички студенти.
Тази година в Богословския факултет на СУ в Специалност „Теология“ са приети шестдесетима студенти: двадесет и четирима за редовна форма на обучение и тридесет и шестима – за задочна форма. В Специалност „Религията в Европа“ са приети петнадесет студенти: шестима редовно обучение и деветима – задочно.













