На 25 март Православният богословски факултет на Великотърновския университет "Св. Кирил и Методий" чества Благовещение и 34 години от своето основаване. Празникът ще започне със света литургия в храм „Св. Евтимий, патриарх Търновски“, а от 11 часа в зала „Проф. д-р Любен Прашков“ доц. д-р Павлин Събев ще изнесе академична лекция на тема „Милостта на Богородица“.
Празничната програма ще продължи с приветствие на декана на факултета проф. д-р Магдалена Легкоступ при откриването на традиционната студентска изложба на специалност „Църковни изкуства – иконопис, стенопис, дърворезба“. Ще бъдат връчени награди на отличените студенти. „Целта на изложбата е да покажем резултатите от обучението в професионално направление "Изобразително изкуство" и да стимулираме студентите в тяхната учебна и творческа дейност“, обясни проф. Легкоступ.
Експозицията включва икони, проекти на стенописи, дърворезби и мозайки, а също рисунки и живописни творби, изпълнени в различни техники. Част от изложбата са и творби на студенти от румънския град Крайова, които се обучават по програма „Еразъм+” във ВТУ. Присъстват и керамични икони, създадени от студенти по съвместен проект с ОУ „П. Р. Славейков“ в града и учениците на д-р Гергана Пенова.
Изложбата ще продължи до 25 април.
Снимки: Фейсбук страница на Магдалена Легкоступ














