По установена вече традиция ръководството на Богословския факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ закупува и изпраща до свои партньори, съработници и приятели поздравителни рождественски картички, които са свързани с благотворителна кауза.
Тази година те са създадени в коледната работилница, организирана от Културно-просветния отдел на Сливенска митрополия. В продължение на три съботи поред – 30 ноември, 7 и 14 декември – децата от града изработваха коледни картички в храм „Св. цар Борис-Михаил“ в гр. Сливен. Инициативата се осъществява с благословението на Сливенски митрополит Арсений. Събраните средства ще бъдат предоставени в помощ на детските отделения в сливенските болници и на хора, лишени от свобода. Повече за инициативата – тук.
Миналата година Богословският факултет на СУ подкрепи проекта „Коледна звезда“, който подпомага деца и хора с умствена изостаналост от няколко социални институции.
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/dcuar
| Словото стана плът |
|---|













