Мобилно меню

1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)

/imG 8192На 4 ноември започна учебната година за студентите в магистърските програми на Богословския факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“.

Над седемдесет студенти неспециалисти (т. е. които не са изучавали богословие в бакалавърска степен) започнаха своето обучение през тази академична година във факултета. В първия учебен ден те бяха приветствани от ръководството и преподаватели на учебното заведение. На церемонията по посрещането те получиха своите студентски книжки и наставления от администрацията.

/imG 8195

Обучението на новите студенти започна с лекции по библеистика при декана на факултета доц. д-р Ивайло Найденов. В края на деня всички нови студенти взеха участие във вечерното богослужение в академичния параклис на факултета.

Интересът към богословската наука доведе и петнадесет студенти в магистърските програми във филиала на Богословския факултет на СУ в Бургас.


Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/dcwqh 

Разпространяване на статията:

 

 

© 2005-2023 Двери БГ и нашите автори. За контакти с екипа - тук.
Препечатване в други сайтове - само при коректно посочване на първоизточника с добре видима хипервръзка. Всяка друга употреба и възпроизвеждане, включително издаване, преработка или излъчване на материалите - след изрично писмено разрешение на редакцията и носителите на авторските права. 
Двери спазва етичния кодекс на българските медии, както и политика за защита на личните даннни на посетителите.