В своята работа акушер-гинеколозите се ръководят от законовия регламент – пише в становище на професионалната комисия по етика към Регионалната колегия на Български лекарски съюз в Сливен. Документът беше приет на заседание на комисията по повод дебатите в публичното пространство за забрана на абортите. Ето и пълния текст на становището на комисията:
„Възникналата полемика няма нищо общо с изпълнението на професионалните задължения от страна на колегите акушер-гинеколози. В своята дейност те се ръководят от съществуващия в момента законов регламент, като се съобразяват с желанията на пациента, медицински показания, социални или други обстоятелства. Не приемаме цитираните имена на колеги и изваждането на думите им извън контекста на казаното от тях. Няма конфликт между сливенските акушер-гинеколози, както е представено в публикациите. Борбата с нежеланата бременност трябва да се води чрез промяна в ценностната система на хората, особено на подрастващите чрез повишаване на сексуалната култура и използването на противозачатъчни средства. Виждаме ролята на Българската православна църква като добронамерен партньор и възпитател на християнските ценности, а не в конфронтацията ѝ с обществото. Смятаме за неприкосновена тайната на изповедта и изнасянето ѝ в медиите. Ролята на медиите в този дебат се състои не в манипулиране на общественото мнение, а в добросъвестно представяне на информация за мнения и становища“.
* Източник: Darik News
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/33c86
| Словото стана плът |
|---|












