„В никакъв случай не желаем да се конфронтираме с църквата, напротив, търсим диалог, но не смятаме, че агресивното и нетолерантно поведение е пътят, по който могат да бъдат решени проблемите, свързани с възпитанието и ценностната система на редица поколения“ – заяви председателят на лекарската колегия в гр. Сливен д-р Юлия Бянкова. На свое заседание утре Регионалната колегия ще приеме и декларация, в която ще изкаже своето мнение относно клеветите, отправени към лекарите, ваденето на думи от контекста и цитирането от страна на медиите на невярна информация, каза още д-р Бянкова.
Етичната комисия към Регионалната колегия на БЛС в Сливен се самосезира след публикации в пресата и квалификации за лекари като „платени килъри („убийци“ – бел. ред.)“. Според д-р Бянкова една законово регламентирана дейност не може да бъде вменявана като вина или престъпление, и то към хора, които са длъжни да я изпълняват.
* Източник: Агенция „Фокус“
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/33c8a
| Словото стана плът |
|---|












