Трите хиротонии на новите епископи – Стобийски Наум, Знеполски Йоан и Велички Сионий – ще бъдат извършени от Негово Светейшество Българския патриарх Максим в Патриаршеската катедрала, ставропигиалния храм-паметник „Св. Александър Невски“. В ръкоположението ще участват и синодните архиереи. По традиция, в навечерието на хиротонията нареченият за епископ извършва вечерното богослужение. Така в петък, 16 март, архим. Наум ще отслужи Малкото повечерие с Богородичен акатист (Статия 4) в катедралата. На 17 март, в навечерието на своята хиротония, архим. Йоан ще отслужи също там т. нар. Всенощно бдение. По време на хиротонията духовниците носят бели одежди – като символ на чистота и духовна радост.
Своевременно ще уведомим нашите читатели за подробностите около епископската хиротония на архим. Сионий, която е определена за 24 март.
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/33c6f
| Словото стана плът |
|---|













