Мобилно меню

4.9953106682298 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (853 Votes)

митрополит Кирил и йеромонах АнтимИ все пак Варненският протосингел е уволнен. Така Двери се оказа, както обикновено, точно информиран.

През изминалата седмица архим. Серафим отново е получил старата си заповед от 22 януари, която митр. Кирил беше опровергал два пъти, та дори и поиска проверка за „бръмбари“ в митрополията. Окончателно заповедта на владиката от 22.1.2007 г. освобождава протосингела от длъжност, но този път от 1 март.

Ние пък четем вестници и гадаем кой ще е следващият протосингел. Най-вероятно ще е онзи, който на варненската сбирка на православните НПО-та през февруари беше пожелал БПЦ да има нов патриарх Кирил Втори (пред пълна зала с присъстващи и при жив сегашен патриарх). Колкото до думата „СЕГА“, която се чете върху снимката на митр. Кирил и йером. Антим, това не е желанието на амбициозния йеромонах за нов патриарх сега, а воден знак на всекидневника.

* Снимка: Николай Дончев, в-к „Сега“


Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/33cuf 

Разпространяване на статията:

 

 

© 2005-2023 Двери БГ и нашите автори. За контакти с екипа - тук.
Препечатване в други сайтове - само при коректно посочване на първоизточника с добре видима хипервръзка. Всяка друга употреба и възпроизвеждане, включително издаване, преработка или излъчване на материалите - след изрично писмено разрешение на редакцията и носителите на авторските права. 
Двери спазва етичния кодекс на българските медии, както и политика за защита на личните даннни на посетителите.