Мобилно меню

4.9957761351637 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (947 Votes)

photo_big_115945.jpgРезбован иконостас за осъдените на смърт български медицински сестри изработи майстор Петър Лазаров от Златоград. Иконостасът ще бъде осветен в местната църква, а след това ще бъде изпратен чрез българските дипломати до затвора в Либия.

Изработването на иконостаса e отнело на майстора повече от месец. Дълбоката ажурна резба е с типично български мотиви. В дървото са разцъфнали ружи и лалета. С този букет от цветя Петър Лазаров иска да подари надежда на медицинските сестри: „Нека те, когато запалват това кандило, да се надяват и да знаят, че ние ги чакаме тука!“.

* Източник: Darik News


Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/33ck8 

Разпространяване на статията:

 

 

© 2005-2023 Двери БГ и нашите автори. За контакти с екипа - тук.
Препечатване в други сайтове - само при коректно посочване на първоизточника с добре видима хипервръзка. Всяка друга употреба и възпроизвеждане, включително издаване, преработка или излъчване на материалите - след изрично писмено разрешение на редакцията и носителите на авторските права. 
Двери спазва етичния кодекс на българските медии, както и политика за защита на личните даннни на посетителите.