Св. Синод на Българската православна църква – Българска патриаршия излезе с обръщение към клира и вярващите по повод смърните присъди на българските медицински сестри в Либия. В него се казва:
„Дълбоко сме потресени от поредното решение на Либийския съд. Продължава заплахата за живота на нашите сънародници – медицинските сестри и осъдения с тях палестински лекар. Отново, пак и пак отправяме зов за защита на най-ценния дар от Бога – живота в този труден момент. Призоваваме боголюбивия клир и вярващите миряни към усърдна към Бога молитва, особено в предстоящите пресветли Рождественски, Новогодишни и Богоявленски празници за тяхното избавление и спасение.
По този повод Св. Синод реши в предстоящите неделни и празнични дни, според църковната богослужебна традиция, по време на проскомидията и св. Литургия на определените места да се добавят определените за случая молитвени прошения“.
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/33yd6
| Словото стана плът |
|---|












