Българският патриарх Даниил, в качеството си на Софийски митрополит, освободи ставроф. ик. Николай Георгиев от поста му на председател на митрополитския катедрален храм „Св. Неделя“. О. Николай беше назначен там от покойния патриарх Неофит през юли 2020 г., след като дългогодишният председател на централния столичен храм о. Мина Минчев почина. Припомняме, че тогава няколко известни софийски свещеници отказаха високия пост.
От вчера за председател на църковното настоятелство на катедралата е назначен архим. Василий – досега протосингел на Софийска митрополия.
Това е поредната промяна в Софийска митрополия за по-малко от седмица след встъпването в длъжност на новия патриарх и митрополит на Софийска епархия. Бяха назначени нови първи викарий на Софийския митрополит – Браницки епископ Пахомий, протосингел – йером. Йоан (Пешев), и секретар на митрополията – д-р Андрей Касабов. Освободен е и началникът на кабинета на патриарха Теодор Атанасов, който заемаше този пост от 2008 г., като на този пост е назначен богословът Димитър Траянов Горанов.
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/dcxyd
Словото стана плът |
---|