Мед потече от тавана на църквата "Свети Георги Победоносец" в Ново село, общ. Стамболийски, Пловдивска обл., информира БНТ. За вярващите това е чудо Божие. Останалите хора смятат, че има земно обяснение за появата на пчелния продукт в храма. Първа необичайното явление забелязала леля Златка, докато забърсвала иконата на Свети Георги. Капнало й нещо на глава и незнайна сила я обърнала към съседната маса. Там видяла фигура от мед.
Златка - служителка в църквата "Свети Георги Победоносец" в Ново село: "Ето виждате образа на майка Богородица и Иисус Христос. Ето това е. И тогава се обръщам към отеца и викам: това е Божие чудо!"
Баба Ктина Николова обаче в такива чудеса не вярва.
Ктина Николова: "Пчели, пчели! Горе са под тавана, под дъските". С баба Ктина надигнахме чергите на балкона, за да разберем откъде идва меда, но нищо не открихме. Медът обаче продължава да тече и не само върху покривката, а навсякъде по пода.
Отец Руси Иванов: "Аз също го приемам като Божие благословение и исках да разкова дюшемето вчера, но настоятелите категорично отказаха". В случай, че църковното настоятелство реши да разкове дюшемето и се окаже, че там има пчелин, отец Руси е приготвил кошер в двора на храма, за да ги приюти.
Мед потече от тавана на църквата "Свети Георги Победоносец" в Ново село, общ. Стамболийски, Пловдивска обл., информира БНТ. За вярващите това е чудо Божие. Останалите хора смятат, че има земно обяснение за появата на пчелния продукт в храма. Първа необичайното явление забелязала леля Златка, докато забърсвала иконата на Свети Георги. Капнало й нещо на глава и незнайна сила я обърнала към съседната маса. Там видяла фигура от мед. 











