Мобилно меню

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (8 Votes)

274По време на срещата на гръцкия премиер-министър Андонис Самарас с ръководството на Света Гора е било обсъдено и желанието на монасите от Ватопедския манастир църковната семинария „Атониада” да получи правото да обучава младежи и след завършване на средното им образование. „Атониада” се помещава в скита „Св. Андрей” към Ватопедския манастир и в нея се обучават момчета по програмата за основно и средно образование на Гърция.

Сега монасите искат да се разширят образователните права на семинарията и тя да осигурява богословско образование в подходяща рамка, със съответните професионални права. Министърът на образованието Андреас Ловердос, който придружаваше гръцкия министър-председател, се ангажира да проучи възможността новата образоватена програма да получи държавно финансиране по европейската програма „Учене през целия живот”.


Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/9uxr8 

Разпространяване на статията:

 

 

© 2005-2023 Двери БГ и нашите автори. За контакти с екипа - тук.
Препечатване в други сайтове - само при коректно посочване на първоизточника с добре видима хипервръзка. Всяка друга употреба и възпроизвеждане, включително издаване, преработка или излъчване на материалите - след изрично писмено разрешение на редакцията и носителите на авторските права. 
Двери спазва етичния кодекс на българските медии, както и политика за защита на личните даннни на посетителите.