Какво е общото между богословите, рокерите и полицаите? Ами, че са най-екстремните занимания в България и като такива се котират високо, когато става дума за шоу и екстремни снимки. Това без съмнение личи от заглавната страница на дир-а, където ни уведомяват, че “Богослови, рокери и полицаи са сред кандидатите за ”Биг Брадър”. Богословите явно възнамеряват да създадат традиция за участието си в култовото шоу, сигурно защото откриват във философията му религиозен привкус. Може би им се струва, че авторите на Големия брат са заимствали идеята си от онази шарена икона с едно око в триъгълник, което гледа всички от облаците. А и друго си е, когато нещо стане традиция – веднага печели доверието на иначе мнителния православен. Явно първият брадър-богослов Тошко Карагьозов се е справил добре, след като богословите са поставени на първо място в топ-заглавието за сеирджии. Гледайки снимката, публикувана в дир-а, си представям какъв сеир са гледали на кастинга и тайно се моля този ... екстремизъм да ни бъде спестен на синия екран.
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/kqudd
И рече старецът...
Всяко нещо намира покой в своята среда и стихия: рибата – във водата, огънят – в движението нагоре; всичко се стреми към своята среда. Душо моя, ти си безплътен дух, безсмъртна. Единствено у Него ти ще намериш покой.
Св. Тихон от Воронеж
| Словото стана плът |
|---|
Какво е общото между богословите, рокерите и полицаите? Ами, че са най-екстремните занимания в България и като такива се котират високо, когато става дума за шоу и екстремни снимки. Това без съмнение личи от заглавната страница на дир-а, където ни уведомяват, че 











