„Първата фаза от възстановяването на повредените православни религиозни обекти в Косово ще започне през следващите седмици – съобщиха от Съвета на Европа“. Това предаде Радио-телевизия Сърбия (РТС). Комисията за възстановяване на повредените сръбските паметници в Косово е заседавала на 31 юли и на 1 август, за да обсъди представените оферти за първата фаза от ремонта на църквите „Св. Георги“ в Призрен, „Св. Никола“ в Прищина и на манастира „Девич“ в Сърбица. Предложенията на комисията са били одобрени на 3 август от Св. Синод на СПЦ.
Комисията е основана от Съвета на Европа и Европейската комисия и в нея участват представители на СПЦ, на институтите за опазване на паметниците в Белград и Прищина, както и на временните косовски власти.
* Източник: Агенция „Фокус“
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/3kd6r
| Словото стана плът |
|---|












