Кубинските епископи изразяват противоречива позиция в молитвите си за скорошното възстановяване на Фидел Кастро, коментира в-к „Ел нуево ералд“. „Нека Бог бъде с него в болестта“ – гласи краткото и неясно съобщение, в което те също така изразяват и надеждите си за „просветление“ на новите управляващи, но не се уточнява какво по-точно просветление се има предвид.
* Източник: Агенция „Фокус“
** Ние поместваме с готовност новини, които имат отношение към религията. Така пуснахме и тази, която е малко странна и издава нехристиянска подозрителност. Защото няма нищо необичайно, противоречиво или политически пристрастно в съобщението от Куба, но светската преса търси понякога „под вола теле“, както се изразява народът. Фидел Кастро е стар комунист и атеист. Въпреки всичко, християните се молят дори за враговете си. А той е все още и президент на тази страна. В духа на казаното от св. апостол Павел (Рим. 13:1) православните са се молели и за османския султан! Колкото до просветлението, то е обичайно християнско понятие. У нас по време на върховия разкол архиереите се молеха дори за вразумлението на управниците (бел. ред.).
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/3a6xc
| Словото стана плът |
|---|












