Римокатолически монахини от Полша организират кампания срещу проституцията по време на Световното първенство по футбол в Германия.
Известно е, че по време на спортни състезани от такъв ранг в страната-домакин пристигат не само запалянковци, но и много проститутки. „Всяка година в сексуално робство се продават повече от осемстотин хиляди човеци“ – казва сестра Йоланта Олех, президент на Конференцията на игумениите в Полша. „В прекрасна, демократична Европа, която оплаква всяко ритнато куче, по този проблем се мълчи“ – допълва тя.
Мачовете от шампионата ще се играят в дванадесет немски града от 9 юни до 9 юли. Очаква се по това време в Германия да пристигнат около три милиона души. Монахините планират да раздават листовки на жените – възможни жертви на „търговията с хора“. Листовките, в които са им посочени телефоните за екстрена помощ, се печатат на полски, руски, български, румънски и други източно-европейски езици – точно от тези страни биват „изнасяни“ повечето проститутки.
Според сестра Йоланта листовките ще се раздават и на потенциалните клиенти на проститутките. „Нека да знаят, че много от тези жени са били принудени да станат част от сексиндустрията под натиска и заплахите на престъпници“.
* Източник: Благовест.инфо













