Мобилно меню

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)
катедралата във Варна От 8 септември във фоайето на Община Варна ще бъде подредена изложба на варненския фотограф Красимир Делчев.

Изложбата включва 12 постера с фотографии на варненски храмове. Снимките са на интериора и екстериора на храмовете

Изложбата е посветена е на 170-годишнината от построяването на варненския храм “Св. Атанасий” и се реализира със средства, осигурени от Общински съвет на Варна.


Експозицията ще съпътства  Седмицата на православната книга, давайки възможност на жителите  и гостите на града да се запознаят с богатството на варненските храмове.

Днес сутринта в Кръглата зала на бул. “Съборни” № 31 се проведе пресконференция по повод Десетата юбилейна Седмица на православната книга, На нея бяха представени програмата, участниците, гостите и фестивала на Балканския православен младежки съюз, който ще се проведе в рамките на Седмицата на православната книга.

Източник: Пресцентър на  Варненска и Великопреславска митрополия

Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/33d88 

Разпространяване на статията:

 

 

© 2005-2023 Двери БГ и нашите автори. За контакти с екипа - тук.
Препечатване в други сайтове - само при коректно посочване на първоизточника с добре видима хипервръзка. Всяка друга употреба и възпроизвеждане, включително издаване, преработка или излъчване на материалите - след изрично писмено разрешение на редакцията и носителите на авторските права. 
Двери спазва етичния кодекс на българските медии, както и политика за защита на личните даннни на посетителите.