Мобилно меню

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (45 Votes)

„Осемте македонски монахини ще дойдат за един месец, може и за четиридесет дни. Хората молят да дойдат на гости, да дойдат да видят нашите манастири, някои може би биха желали да се лекуват“. Това каза Видински митрополит Дометиан по повод информацията, че осем монахини от Република Македония са отправили молба към него за идване в България.

Негово Високопреосвещенство потвърди, че те са от църквата на еп. Йован (Вранишковски). „За мен няма значение – те са монахини, те са наши сестри в Господа от Македония, родна Македония“ – каза митр. Дометиан. „Защо трябва да им отказвам гостоприемство, когато може? Те не са пожелали да станат български граждани, нито ще го направим, има си разпоредби. Те искат да се запознаят с нашите манастири и да си отдъхнат“ – каза още той.


Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/3k6aw 

Разпространяване на статията:

 

 

© 2005-2023 Двери БГ и нашите автори. За контакти с екипа - тук.
Препечатване в други сайтове - само при коректно посочване на първоизточника с добре видима хипервръзка. Всяка друга употреба и възпроизвеждане, включително издаване, преработка или излъчване на материалите - след изрично писмено разрешение на редакцията и носителите на авторските права. 
Двери спазва етичния кодекс на българските медии, както и политика за защита на личните даннни на посетителите.