Московският и на цяла Русия патриарх Алексий Втори отбелязва, че новоосветеният храм „Света Троица“ в столицата на КНДР (Северна Корея) ще укрепи руско-корейското приятелство. Той уточнява, че храмът е плод от руската духовна мисия, започнала през 1990 г. в Северна Корея, и че името му е избрано от самите корейски православни християни и особено от онези, които са учили православно богословие в Московската духовна академия в Троицко-Сергиевата лавра. Патриархът се надява храм „Света Троица“ в Пхенян да има същото духовно въздействие върху корейския народ, каквото лаврата за руския народ, и изтъква, че това е първият православен храм на Корейския полуостров, който е построен в характерния руски църковен архитектурен стил.
Митр. Кирил Смоленски и Калининградски, който на 13 август извърши освещаването, на среща с председателя на НС на КНДР е предал писмо от патриарха с тези мисли до севернокорейския държавен глава Ким Чен Ир.
* Източник: „Интерфакс“
Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/3a69q
| Словото стана плът |
|---|












