Мобилно меню

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (39 Votes)
 

Moleben_15.08_1_focus.jpgАрхим. Флавиан и о. Димитър Вукадинов от храм „Св. Георги“ в столичния квартал „Дървеница“ отслужиха молебен за осъдените в Либия медицински сестри и за заразените със СПИН либийски деца, предаде агенция „Фокус“. „За втора поредна година на този ден – празника Успение Богородично – се отслужва молебен за добрия край на процеса в Либия и освобождаването на българките“, каза о. Флавиан. „Молим се за справедливост и освобождаване“, допълни той.

„Днес сме се събрали, за да се помолим за осъдените български медици в Либия, както и за заразените деца. Вярвам в тържеството на истината“. Това каза Росен Марков, инициатор на комитет „Защита на медиците в Либия“. Пред Либийското посолство в столицата се събраха около тридесет граждани. Там беше и Зорка Аначкова – майката на една от осъдените сестри – Кристиана Вълчева.

* Източник: ФОКУС


Кратък адрес на настоящата публикация: https://dveri.bg/33d4d 

Разпространяване на статията:

 

 

© 2005-2023 Двери БГ и нашите автори. За контакти с екипа - тук.
Препечатване в други сайтове - само при коректно посочване на първоизточника с добре видима хипервръзка. Всяка друга употреба и възпроизвеждане, включително издаване, преработка или излъчване на материалите - след изрично писмено разрешение на редакцията и носителите на авторските права. 
Двери спазва етичния кодекс на българските медии, както и политика за защита на личните даннни на посетителите.